E.C.A Dk05 Felis 50 Kaskad – Pompasız

  1. Geniş Kapasite 50 – 150 kW aralığında 4 farklı kapasiteye sahip FELİS kazanlar, 16 adede kadar kaskad imkanı ile yüksek kapasite ihtiyacınıza hitap eder.
  2. Kompakt & HafifSağladığı yüksek güce nazaran küçük boyutları ile dikkat çeken tasarım, hafif olması ile de ön plandadır. Gerek montaj, gerekse sevkiyat aşamasında FELİS kazanlar, kompakt & hafifliğin avantajını sizlere sunar.
  3. Yüksek Binalar için Yüksek İşletme BasıncıMaksimum su basıncı değerinin 6 bar olması, yüksek binalarda sistemi ikiye bölerek ara katta eşanjör dairesi kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.
  4.  Yüksek Verim & Düşük İşletme MaliyetleriBirbiriyle uyumlu ve uzun ömürlü çalışan bileşenleri ile FELİS kazanlar 80/60 °C ya da 50/30 °C çalışma şartlarında yüksek verim sağlar.
  5.  Çevreye ve Cebinize Duyarlı TasarımFELİS kazanlar 28,13 – 42,91 mg/kWh değerleri arasında kalan yıllık NOx emisyon değerleri ile en üst seviye olan NOx 6 sınıfındadır. ( yeni yönetmeliklerin en iyi sınıfı ) Yüksek verimin göstergesi olan düşük NOx salınımları ile çevreyi kirletmezken, yakıttan ve işletme giderlerinden tasarruf sağlar. Felis 150 için 59,83 mg/kWh ve NOx: 56. Geniş Modülasyon Aralığı & Yüksek TasarrufFELİS kazanlar %19’a varan modülasyon oranına sahiptir. Bu sayede ihtiyacın yoğunluğuna göre kazan, gaz valfini %19 oranına kadar kısarak ihtiyacın üzerinde ısınmanın önüne geçer. Enerji tasarrufunu en üst seviyelere çıkaran bu geniş modülasyon aralığı aynı zamanda kazanların ömrünün de uzamasını sağlar. Mevsim geçişlerinde FELİS kazanlar, geniş modülasyonu ile düşük kapasitelerde bile size en yüksek verimle çalışma olanağı sağlar.
  6.  Gürültüsüz Kazan Daireleri125 ve 150 kW kapasitede sadece 51 dB ses seviyesinde çalışması, size kütüphanede çalışma hissiyatı sunar. 65 ve 100 kW kapasitede 53 dB ses seviyesinde çalışır.8. Üstün Emniyet SistemleriFELİS kazanlarda bulunan emniyet sistemleri ile hem sizin hem de cihazınızın tam emniyeti sağlanmıştır:• Alev Sönme Emniyeti• Kalorifer Devresi Suyu Aşırı Isınma Emniyeti (85 °C)• Baca Gazı Aşırı Isınma Emniyeti (95 °C)• Aşırı Sıcaklık Emniyeti (105 °C)• Yüksek Su Basınç Emniyeti (6 bar)• Düşük Su Basınç Emniyeti (0,8 bar)• Düşük Voltaj Emniyeti ( 170 VAC)• Donma Emniyeti (Donma emniyetinin çalışabilmesi için cihazınızın elektrik bağlantısının kesilmemesi gerekmektedir)• Otomatik Hava Purjörü• Yıllık Bakım Hatırlatma Sistemi9. Geniş LCD Ekran & Türkçe MenüFelis kazanlar, geniş LCD ekran ve tamamen Türkçe (diğer dil seçenekleri de mevcuttur) menüleri ile kullanıcıya cihazların ve tesisatın durumuyla ilgili pek çok bilgi aktarırken, kullanımı kolay menü yapısıyla cihazlar üzerinde tam kontrole imkân verir.10. Entegre Baca KlapesiKlapenin kapanması ile kaskatta çalışmayan cihazda, emisyonun ana bacadan oda içerisine yayılmasını engeller. Cihazlarımızın içinde standart olarak bulunan baca klapesi, modülasyonu düzenler.Baca klapesi sayesinde daha verimli bir yanma için elverişli ortam oluşur.
  7. FELİS DUVAR TİPİ YOĞUŞMALI KAZAN AVANTAJLARI
  8. GERİ TUŞURESET TUŞUALEV LEDİHATA LEDİSERVİS SOKETİBOYLER ISITMAMODU SEÇİMİÇALIŞMAMODU SEÇİMİBİLGİ TUŞUBACACI MODUMANUELÇALIŞMA MODUOK TUŞUÇEVİRMELİ AYARPOTANSİYOMETRE
  9. Bluejet TeknolojisiFelis kazanlarda bulunan eşanjörün yanma özelliğine uygun olarak eşanjör ile ortak olarak geliştirilen bluejet brülör, kazanlarımızda 1:5 modulasyon oranına göre ayarlanmıştır. Testler sonucunda uygun kapasitelere göre oluşturulan bu modülasyon oranı ile birlikte verimli yanma değerlerine, düşük emisyona, düşük NOx değeri ve düşük karbon salınımına ulaşılmıştır. Bu sayede daha verimli ve daha çevreci bir cihaz olmuştur.BlueJet brülörün üç boyutlu tasarımı, paslanmaz çelikten yapılmış olan yüzey yapısı ile yakıtın çıktığı ve alevin oluştuğu brülör yüzeyindeki delik çapları ve birbiri arasındaki mesafeler optimum en uygun seviyede planlanmıştır. Bu sayede brülör üzerinde oluşan alev en verimli alev şekli olan mavi alev elde edilmiş, alevin brülör üzerinde stabil bir dağılım sergilemiştir. Böylece yanma sırasındaki yanma verimi artmış, termal ve akustik konfor kullanıcıya sunulmuştur.

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *